litespeed Server Lisans

LiteSpeed Lisans

Salay Telekom'ın Farkını Yaşayın

Litespeed Web server ile apache göre 6x daha fazla performans alabilirsiniz.

LiteSpeed Lisans

Litespeed Web server ile apache göre 6x daha fazla performans alabilirsiniz. LiteSpeed Yüksek hitli siteler ve Hosting sunucuları için idealdir.

Fazla kaynak tüketimi olan sitelerinizin kaynak tüketimini düşürecek sitenizin daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Litespeed Web server ile ek ayar gerektirmeden bir çok güvenlik ve performans ayarlarına sahip olabilrisiniz.

 • LiteSpeed VPS

  43 TL
 • LiteSpeed Ultra VPS

  58 TL
 • LiteSpeed 1 CPU

  94 TL
 • LiteSpeed 2 CPU

  136.00 TL
 • LiteSpeed 4 CPU

  193 TL
 • LiteSpeed 8 CPU

  271 TL

LiteSpeed LiteSpeed Linux sunucularda Apache yerine kullanılan bir yazılımdır.
Sunucunuzun ağır şartlarda çalışmasını hafifleten bu yazılım Apache Server çalışmasına etkin olarak sistemde %60’a varan değerde rahatlama sağlayarak sonucunun daha verimli bir performans ile çalışmasını sağlıyor. Birçok kullanıcı sayısına sahip olan Web Server yazılımı Özellikle sunucuzun Yüklenme (Load) değerlerinde bir tutarsızlık söz konusu olduğunda LiteSpeed’i tercih edebilirsiniz. LiteSpeed, en eski web serverlerden birisi olan Apache’ye nazaran daha az işlemci tüketimi gerçekleştiriyor. Dolayısı ile yüklenme Load değerlerinde gerçek bir farklılık gözleniyor. LiteSpeed’i performans olarak incelediğimizde Apache’ye nazaran daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Belirli bir ücret karşılığında her ay kullanabilirsiniz. Ücretsiz versiyonu sayesinde de performans alabileceğinizden emin olabilirsiniz.
Bir değerlendirme yaptığımızda, Web Hosting veya Reseller alacaksanız, Hosting alacağınız şirkete kullandıkları web server’ı sorabilirsiniz. Yani LiteSpeed’i kullanan şirketlerlele çalışmanız daha sağlıklı ve verimli olacağı kesindir.
Litespeed ürünü en iyi CPanel ile uyum göstermektedir. Büyük hitli siteleri incelediğimizde, bu sitelerin alt yapısında Litespeed olduğunu göreceksiniz. Örnek olarak : Google, youtube , Faceebook gibi büyük sitelerin temelinde bu gerçek yatmaktadır.litespeed lisans